Ostatni – ósmy bieg Zimowego Maratonu Na Raty zakończył piątą edycję zawodów w Przasnyszu. Ostatni bieg był etapem dodatkowym przeznaczonym dla zawodników, którzy nie mogli startować we wszystkich terminach zasadniczych.

IMG_5404

W etapie wystartowało 28 zawodników. Wśród nich znaleźli się zawodnicy, którzy maraton ukończyli już w ubiegłym tygodniu. Dla nich udział w biegu miał charakter towarzyski. Pogoda sprzyjała biegaczom. Mimo temperatury bliskiej zeru i braku wiatru dzień sprawiał wrażenie ciepłego.

IMG_5431

Najbardziej rozgrzany zawodnik – Piotr Goś (24:03) na linię startu przybył w krótkich spodenkach i okularach przeciwsłonecznych. Wysokie tempo biegu pozwoliło mu utrzymać ciepło i przy okazji zająć drugie miejsca na podium. W etapie zwyciężył Michał Makowski z Ciechanowa / AZS-AWF Warszawa (23:52) – lider całych zawodów.

IMG_5518

Trzecie miejsce zajął Marcin Tomczak z Promyka Ciechanów (25:25). Panie do mety dotarły w kolejności, jaką zajęły w generalce. Pierwsze miejsce zajęła Marta Ruszczyńska z Bogatego (31:21), drugie Katarzyna DEMBIŃSKA z Drążdżewa Nowego (33:40) a trzecie Anna Mikołajewska z Lipy (34:38).

IMG_5653

Po biegu odbyła się oficjalna dekoracja zwycięzców całego cyklu zawodów. Każdy zawodnik, który ukończył wszystkie etapy ZiMNaRa otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz drobną nagrodę niespodziankę.

IMG_5780

Łącznie piątą edycję ZiMNaRa w Przasnyszu ukończyło 40 zawodników.

IMG_5873

IMG_5869

Po części oficjalnej zawodnicy świętowali zakończenia zawodów przy ognisku.

IMG_5807

W czasie zabawy rozegrano specjalną konkurencję pod nazwą „zimna setka”. W konkurencji wystartowały 3-osobowe sztafety. Każdy z uczestników miał do pokonania 100 m, z tym że przed biegiem musiał wznieść toast na cześć ZiMNaRa.

IMG_5901

Najlepsze 3 drużyny zostały wyróżnione specjalnymi pucharami. Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna Marcina Choszczewskiego, który na tym dystansie był po prostu mistrzem.