W sobotę 21.02.2015 r. został oficjalnie zakończony ZiMNaR 2015. Ostatni bieg był dodatkowym etapem przeznaczonym dla zawodników, którzy nie mogli uczestniczyć w jednym z zasadniczych terminów zawodów. Mimo to w stawce biegu nie brakowało zawodników, którzy ZiMNaRa ukończyli przed tygodniem. Dla nich był to występ honorowy. Łącznie w biegu wystartowało 30 zawodników.

IMG_8812

Zwycięzcą etapu został Michał Makowski z AZS AWF WARSZAWA bijąc rekord trasy. Sześciokilometrowy odcinek pokonał w 21 minut i 26 sekund. Drugie miejsce zajął Piotr Goś z Przejm z czasem 24:12. Na trzecim miejscu znalazł się Karol Majewski z Olszewki (24:59) i było to pierwsze podium tego zawodnika.

IMG_8821IMG_882446

Wśród pań nie było niespodzianek. Najszybciej trasę pokonała oczywiście Róża Chmielewska (28:47) z MAKÓW – BIEGA. Na drugim miejscu uplasowała się Katarzyna Dembińska z Drążdżewa Nowego (30:51). Obie panie zawody ukończyły w poprzednim etapie ale nic nie mogło ich powstrzymało przed startem w ostatnim biegu.

IMG_8924IMG_8938

Mimo mroźnego powietrza atmosfera biegu było niezwykle ciepła. Zawodnicy z ogromnym zadowoleniem przekraczali linię mety kończąc dwumiesięczną przygodę z ZiMNaRem. Ostatni etap był wyjątkowy również dzięki możliwości zdobycia premii czasowej. Każdemu, kto po drodze zebrał tyczkę wyznaczającą trasę odejmowano od wyniku 5 sekund. W rezultacie premie czasowe nic nie zmieniły w tabeli wyników, za to ułatwiły organizatorom porządkowanie lotniska po zawodach.

IMG_8917IMG_8944IMG_8946

Po biegu nastąpiła oficjalna ceremonia zakończenia zawodów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal w kształcie bałwanka i drobny upominek. Zawodnicy, którzy brali udział we wszystkich etapach zasadniczych otrzymali dodatkowo dyplomy.

IMG_8997IMG_9026

Na zwycięzców w kategorii mężczyzn i kobiet czekały puchary i nagrody rzeczowe oraz bezcenny splendor i uznanie (zazdrość) pozostałych zawodników.