Siódmy bieg ZiMNaRa zakończył zasadniczą część zawodów. Biegacze, którzy brali udział we wszystkich etapach pokonali w sumie dystans całego maratonu – 42 kilometrów i 195 metrów. Dla pozostałych zawodników, którzy nie mogli uczestniczyć w każdym biegu czeka jeszcze etap dodatkowy za tydzień.

IMG_5161

Siódmy etap odbył się 20.02.2016 r. przy pięknej zimowej pogodzie. Ku zaskoczeniu zawodników po deszczowym tygodniu w nocy przed zawodami spadło kilko centymetrów śniegu. Dzięki temu zawodnicy mogli poczuć smak ZiMNaRa.

IMG_5168

Piękna biała pokrywa śnieżna wpływała pozytywnie na nastroje biegaczy natomiast na wyniki wręcz przeciwnie. Mokry śnieg powodował rozjeżdżanie się nóg zawodników we wszystkie strony. Miejscami trudno było zachować równowagę a co dopiero utrzymać tempo biegu.

IMG_5193

Na trasie czekała jeszcze dodatkowa atrakcja – wielka kałuża pełna lodowatej wody. Początkowo zawodnicy próbowali ją ominąć ale szybko z tego rezygnowali. Przeszkoda była ustawiona w takiej pozycji, że można było ją pokonać wyłącznie w jeden sposób – na przełaj. Dzięki czemu spora grupa biegaczy wyprała sobie obuwie. Jeden z zawodników próbował nawet rozstać się z butami gdy zassały się w bagnie. Nie chcąc tracić cennych sekund rwał się do przodu na boso. Po chwili jednak zlitował się nad biednymi trampkami i wyłowił je z wody. Z pewnością kiedyś mu się odwdzięczą.

IMG_5238

Łącznie w etapie wystartowało 31 zawodników. Pozycje na podium w ostatnim etapie idealnie odpowiadały pozycjom w klasyfikacji generalnej. Bieg wygrał niekwestionowany lider zawodów Michał Makowski z Ciechanowa / AZS-AWF Warszawa (21:52) czym przypieczętował zwycięstwo w całych zawodach. Drugie miejsce zajął Daniel Mocek z Dobrzankowa /MKS DURASAN Płońsk (22:03) a trzecie Piotr Goś z Przejm (25:02).

IMG_5363IMG_5371

Wśród pań zwyciężyła Marta Ruszczyńska z Bogatego (32:47). Marta po raz pierwszy zajęła najwyższe miejsce na podium w etapie ale wystarczyło to by zwyciężyć kategorię kobiet w całym ZiMNaRze. Drugie miejsce w zawodach i w klasyfikacji generalnej wywalczyła Katarzyna DEMBIŃSKA z Drążdżewa Nowego (35:15). Na trzecim miejscu podium stanęła Anna Mikołajewska z Lipy (37:25). Pani Ania długo pracowała na pierwsze podium w zawodach ale było warto. Dzięki znakomitemu występowi zajmuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej wśród pań.

2

Do zakończenia zawodów pozostał tylko etap dodatkowy, który umożliwi odrobienie zaległości tym, którzy nie mogli uczestniczyć we wszystkich biegach. Po zakończeniu etapu dodatkowego nastąpi uroczysta dekoracja zwycięzców. Każdy zawodnik, który ukończy wszystkie etapy otrzyma pamiątkowy medal i dyplom. Przewidziano również drobne nagrody niespodzianki. Po części oficjalnej odbędzie się ognisko które definitywnie zakończy ZiMNaRa 2016.