W siódmym etapie ZiMNaRa wystartowało 25 zawodników. Był to ostatni zasadniczy etap zawodów więc biegacze, którzy brali udział we wszystkich biegach, dystans maratonu  i całe zawody mają już za sobą. Pozostali będą jeszcze walczyć w etapie dodatkowym odrabiając zaległości.

4

Warunki pogodowe sprzyjały biegaczom. Większość zasp zniknęła z trasy ale nie brakowało miejsc pokrytych twardą i zlodowaciałą warstwą śniegu. Duża wilgoć i chłodny wiatr wzmagały odczucie zimna ale nikogo to nie przerażało. Etap okazał się jednym z łatwiejszych. Dla połowy zawodników był to najszybszy odcinek. Widocznie forma biegaczy rośnie. Największy progres odnotowali: Sławomir MILEWSKI poprawiając swój najlepszy wynik o 2 minuty i 12 sekund i Paweł LIPKA – minutę i 36 sekund.

1221

Czołówka biegaczy do mety dotarła z stałej kolejności. Tradycyjnie triumfował Daniel MOCEK z  Dobrzankowa (23:34), który
z kompletem zwycięstw etapowych wygrywa całe zawody. Na pokonanie ZiMNaRa Daniel potrzebował nieco ponad 3 godziny. Drugie miejsce w etapie i klasyfikacji generalnej zawodów zajął Piotr GOŚ z Przejm (24:39). Piotrek w generalce traci do lidera niecałe 10 minut. Trzecie miejsce wywalczył Michał POPŁAWSKI z Przasnysza (26:58) stając na ostatnim miejscu podium również w końcowej klasyfikacji zawodów z wynikiem 3:30:35.

825

W kategorii kobiet zwyciężyła Katarzyna DEMBIŃSKA z Drążdżewa Nowego (31:56), która w ostatnim etapie poprawiła swój najlepszy wynik o minutę i dwadzieścia sekund. Na pokonanie zawodów potrzebowała 4 godzin, 23 minut i 3 sekund. Drugie miejsce zajęła Anna MIKOŁAJEWSKA z Lipy (31:56), która również w ostatnim etapie pobiła rekord trasy – o minutę i 10 sekund. Pani Anna całe zawody ukończyła z wynikiem 4 godziny, 50 minut i 47 sekund.

51

Oficjalna dekoracja zwycięzców, wręczenie medali i dyplomów odbędzie się po rozegraniu etapu dodatkowego – 22.02.2014 r. Po części oficjalnej zorganizowane będzie ognisko.