Ostatni zasadniczy etap ZiMNaRa rozegrano przy pięknej wiosennej pogodzie. Słoneczny dzień zachęcał do wysiłku fizycznego. W zawodach wzięło udział 37 zawodników.

IMG_8482

Sprzyjające warunki atmosferyczne przyczyniły się do uzyskania bardzo dobrych wyników. Był to najszybszy bieg w tej edycji zawodów.

IMG_8546

Podobnie jak przed tygodniem walka o zwycięstwo toczyła się między Michałem Makowskim z AZS AWF WARSZAWA a Danielem Mockiem z MKS Durasan Płońsk.

IMG_8515

Rywalizacja była zacięta, ale uczciwa i przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze. Zawodnicy zaczęli wyścig spokojnie, większość dystansu biegli rozmawiając ze sobą. Nie wiadomo kogo bardziej wyczerpały konwersacje, ale do mety jako pierwszy dotarł zawodnik AZS AWF z czasem 21:37, czym ustanowił rekord trasy.

IMG_8690IMG_8697

Dziesięć sekund później metę przekroczył Daniel Mocek i to również był najlepszy występ tego zawodnika. Podium uzupełnił Paweł Jakubiak z Czernic Borowych pokonując trasę w 23 minuty i 30 sekund.

IMG_8790

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Daniel MOCEK. Drugie miejsce wywalczył Paweł Jakubiak a trzecie Rafał Smoliński z KP PSP PRZASNYSZ.

IMG_8699

Wśród pań zwyciężyła Róża Chmielewska (26:46) reprezentująca MAKÓW – BIEGA.

IMG_8729

Róża zebrała komplet zwycięstw etapowych i zdecydowanie wygrała całe zawody. Druga do mety dotarła Katarzyna Dembińska z Drążdżewa Nowego (30:38). Tym występem przypieczętowała drugą lokatę w klasyfikacji generalnej.

IMG_8749

Trzecie miejsce zajęła Marta Ruszczyńska z Bogatego (34:14).W generalce ostatnie miejsce podium zdobyła Anna Mikołajewska z Lipy, która etap ukończyła jako czwarta.

IMG_8782

Wszystkie Panie poprawiły swoje najlepsze wyniki, co świadczy o ich doskonałej formie.

IMG_8795

Siódmy etap rozegrano w dniu świętego Walentego. Dzień zakochanych wyzwolił w zawodnikach niezwykłą wesołą atmosferę. Uczestniczy w trakcie biegu przesyłali serduszka i buziaki swoim Walentynkom.

IMG_8713

Najbardziej uroczyście 14 dzień lutego świętowali Marta i Albert Ruszczyński z Bogatego.

IKONA 2IMG_8649

Dla tej pary zawodników była to „okrągła” 17 rocznica ślubu. Z tej okazji para wciąż zakochanych małżonków wystartowała w biegu w stroju młodej pary. Po zawodach „młodzi” zebrali życzenia i gratulacje od uczestników biegu. Zawodnicy nie przygotowali się na prezenty za to nie zabrakło tradycyjnego „gorzka wódka”. Ciekawy sposób na celebrowanie Walentynek pokazał Karol Majewski z Olszewki, który zawody ukończył w jednym bucie.

IMG_8702

Dokładnie nie wiadomo jaka była idea tego poświęcenia, ale jesteśmy przekonani, że wybranka jego serca to doceni.

IMG_8720

Oficjalne zakończenie zawodów nastąpi 21.02.2015 r. Zawodnicy, którzy nie byli na jednym z biegów będą mieli okazję na ukończenie zawodów w etapie dodatkowym. Na zakończenie odbędzie się uroczysta dekoracja zwycięzców oraz wręczenie medali i drobnych nagród dla wszystkich, którzy ukończyli zawody. Tradycyjnie zorganizowane będzie również ognisko.

IMG_8495