Siódmy etap ZiMNaRa rozegrany 16.02.2019 r. zakończył zasadniczą część zawodów. Zawodnicy, którzy brali udział w 6 biegach pokonali trasę pełnego maratonu.

IMG_5168

Łącznie zawody ukończyło 27 zawodników na głównej trasie i 7 na dystansie półmaratonu. Uczestnicy, którzy nie uzbierali kompletu 6 biegów wymaganych do ukończenia zawodów będą mieli okazję pobiec w ostatnim etapie dodatkowym 23.02.2019 r., który zakończy tegoroczną edycję ZiMNaRa.

IMG_5190

W siódmym etapie wystartowało 55 zawodników. Pogoda była bardzo sprzyjająca. Zima podobnie jak nasze zawody powoli się kończy. Mroźny wiatr i śnieg zastępuje piękne wiosenne słońce. Takie warunki zachęcają do wysiłku fizycznego i przekładają się na świetne wyniki biegaczy.

IMG_5286

Siódmy etap był najszybszym biegiem w tej edycji. Większość zawodników poprawiła swoje najlepsze rezultaty. Najbardziej spektakularny występ zanotował Michał Makowski z Mazovia ProActiv. Zawodnik pokonał siedmiokilometrową trasę w 23 minuty i 49 sekund. Jest to najlepszy wynik dotychczas zanotowany na ZiMNaRze od 3 lat, kiedy długość trasy została zwiększona do 7 km. Tym wspaniałym występem Michał mocno zaakcentował zwycięstwo w całym cyklu zawodów. Jest to czwarte zwycięstwo pełnego cyklu ZiMNaRa tego zawodnika.

IMG_5204

W klasyfikacji generalnej na dystansie półmaratonu zwyciężył Patryk Pietrzak z Jednorożec robi co może. W 7 rozegranych biegach Patryk aż pięć razy stawał na najwyższym miejscu podium.

IMG_5219

Do zakończenia całego cyklu pozostał tylko ostatni dodatkowy bieg, który pozwoli ukończyć ZiMNaRa zawodnikom, którym brakuje jeszcze jednego etapu. Zgodnie z regulaminem zostaną oni sklasyfikowani w generalce za wszystkimi biegaczami uczestniczącymi w biegach zasadniczych.

IMG_5185

Tradycyjnie po ostatnich zawodach zostanie zorganizowane uroczyste ognisko. Zwycięzcy zawodów w kategoriach mężczyzn i kobiet na dystansie pełnego maratonu i półmaratonu zostaną uhonorowani medalami pamiątkowymi oraz pucharami ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Impreza otrzymała od Starostwa nie tylko wsparcie finansowe ale również znakomitego reprezentanta – Pana Starostę Krzysztofa Bieńkowskiego, który podjął wyzwanie i ukończył zawody na dystansie półmaratonu.

3 BORCZAK PRZEMYSŁAW Jednorożec robi co może 2005 18:43

Ostatnie zawody tegorocznej edycji i uroczyste zakończenie imprezy odbędzie się w sobotę 23.02.2019 r. na przasnyskim lotnisku. Zapraszamy.