Do rywalizacji w szóstym etapie ZiMNaRa w Przasnyszu stanęło 50 biegaczy. Zawodnicy żądni mocnych wrażeń i walki w ciężkich zimowych warunkach nie zawiedli się. Mróz, śnieg i silny lodowaty wiatr zapewniły odpowiednią dawkę emocji.

IMG_2613

Warstwa sypkiego śniegu sprawiła, że trasa była bardzo śliska. Do tego mroźny wiatr zmieniający co chwilę kierunek utrudniał utrzymanie równego oddechu i mocnego tempa.

IMG_2619

Szósty bieg okazał się najbardziej jak dotąd wymagający. Średnio każdy zawodnik potrzebował na pokonanie trasy około 5 minut więcej niż w poprzednich etapach.

IMG_2633

Sądząc po frekwencji trudne warunki nie zniechęcają zawodników, można wręcz powiedzieć, że działają na nich jak magnes. Do stawki dołączyli kolejni śmiałkowie. Jednym z nich był dwunastoletni Damian Urbaniak (48:16) z Jednorożca, który początkowo planował start na dystansie 3,5 km. Damian po pokonaniu jednego okrążenia poczuł jednak pewien niedosyt i nie mógł się powstrzymać przed ukończeniem pełnego dystansu 7 km. Swoją postawą młody zawodnik zaskoczył innych uczestników i zyskał u nich ogromny szacunek.

IMG_2712

Ciężkie warunki biegu w wielu przypadkach powodowały, że rywalizacja ustępowała współpracy. Wielu zawodników łączyło się w grupy i wzajemnie się wspierając przemierzali kolejne kilometry trasy. Przykład współpracy obserwowaliśmy w samej czołówce. Dwóch pierwszych zawodników: Krzysztof Żebrowski z KS Maków Biega i Michał Makowski z AZS-AWF Warszawa cały dystans pokonali wspólnie i niemal jednocześnie przekroczyli linię mety uzyskując ten sam czas 31:45.

IMG_2661

Trzecie miejsce zajął Cezary Jaroszewski (32:05) z Zakocie i po raz trzeci stanął na podium.

IMG_2663

Wśród pań najlepiej poradziła sobie zawodniczka KS Maków Biega Marta Ruszczyńska (39:04) z Bogatego pokonując liderkę klasyfikacji generalnej Annę Urbaniak (39:48) z Jednorożca. Ostatnie miejsce na podium zajęła kolejna reprezentantka KS Maków Biega Martyna Krupińska( 41:42), która w poprzednich etapach dwukrotnie triumfowała.

IMG_3700

W kategorii mundurowej najlepszy okazał się zawodnik TAEKWONDO COBRA Tomasz Kacner pokonując trasę z plecakiem w niespełna 44 minuty.

IMG_2638

Do zakończenia zawodów pozostał jeszcze jeden etap zasadniczy, który ostatecznie wyłoni zwycięzcę oraz ostatni ósmy etap pozwalający na ukończenie zawodów tym, którzy nie mogli uczestniczyć w biegach zasadniczych.

IMG_4729

Organizatorzy dopuszczają również indywidualny tryb zaliczania biegów by umożliwić wszystkim chętnym ukończenie ZiMNaRa. Tryb indywidualny skutkuje spadkiem w klasyfikacji generalnej za wszystkich uczestników biegających w zawodach.

IMG_4714