Na starcie VI etapu ZiMNaRa stanęło 19 zawodników. Trasa nie była tak „atrakcyjna” jak ostatnio ale nie można było narzekać na brak uroku.

3

Śnieg nieco stopniał a temperatura się podniosła ale płytę lotniska nadal pokrywała spora warstwa śniegu. Zawodnicy po raz kolejny zmagali się z zaspami. Sypki śnieg uniemożliwiał utrzymanie stałego tempa a czasem powodował kłopoty z równowagą więc nikt w czasie biegu się nie nudził :) . Zawodnicy stosowali różne metody biegu. Skuteczne było bieganie po śladach ale kluczem do sukcesu zdaniem Tomasza KACNERA był dobór odpowiedniego obuwia. Tomek w każdym biegu stosuje inne „ogumienie” i jak widać po wynikach – działa. Szczęśliwie to już przedostatni etap bo w szafce na buty zostały już tylko klapki.

KACNER
Zwycięzcą etapu tradycyjnie został Daniel MOCEK z Dobrzankowa (25:53) drugie miejsce również tradycyjnie zajął Piotr GOŚ
z Przejm (27:07). Na trzecie miejsce wrócił Michał POPŁAWSKI z Przasnysza (30:18) udowadniając, że poprzedni bieg był tylko chwilowym spadkiem mocy.

323435

Wśród pań zwyciężyła Katarzyna DEMBIŃSKA z Drążdżewa Nowego (36:52), Drugie miejsce zajęła Anna MIKOŁAJEWSKA
z Lipy (40:24), która poprawiła wynik z poprzedniego etapu aż 17 minut i 38 sekund. W tej dziedzinie pani Anna została zdecydowaną rekordzistką. Pozostali zawodnicy również poprawili wyniki ale nie tak spektakularnie. Średnio każdy zawodnik pokonał trasę ponad 11 minut szybciej niż w V etapie – „hardkorowym”.

3051
Po biegu na wszystkich biegaczy czekała słodka niespodzianka. Pan Waldemar ZAJĄC obchodzący właśnie „19-te” urodziny poczęstował zawodników wielkim tortem. Panu Waldemarowi życzymy samych sukcesów.

5556

Na zakończenie Tomasz KACNER – instruktor grupy Taekwon-do COBRA wręczył koszulki klubowe organizatorowi oraz właścicielowi „mobilnego biura zawodów – LUBLIN” – Krzysztofowi WINNICKIEMU w uznaniu zasług :)

58
W kolejną sobotę 15.02.2014 r. odbędzie się ostatni zasadniczy bieg zawodów w których poznamy zwycięzców ZiMNaRa 2014. Oficjalne zakończenie zawodów odbędzie się tydzień później – 22.02.2014 r. po rozegraniu etapu dodatkowego.