Łagodna zima łaskawie potraktowała uczestników V etapu ZiMNaRa, co nie oznacza, że był to łatwy bieg.

IMG_8069

Niezwykle niskie ciśnienie powodowało trudności z opuszczeniem ciepłej pierzynki w sobotni poranek. Sztuka zerwania się z łóżka udała się aż 46 zawodnikom. Dzięki kilku atrakcjom na trasie biegu szybko zapomnieli o snach. Trasa pokryta mokrym śniegiem i zimy wiatr sprawiły, że był to najcięższy (najwolniejszy) jak do tej pory etap.

IMG_8089

Pokrywa śnieżna szybko zamieniała się w mokrą i śliską breję. Rozjeżdżające się nogi zawodników utrudniały utrzymywanie równego tempa a nawet zachowanie równowagi. Zawodnicy stosowali różne metody pokonania śliskiej trasy. Niektórzy używali butów piłkarskich z korkami, inni biegali po wydeptanych śladach lub w świeżym śniegu. Autorem najbardziej niekonwencjonalnej metody został Adrian Puchała.

IMG_8085IMG_8161

Zawodnik po pierwszym okrążeniu stwierdził, że słabe ogumienie nie pozwala przełożyć mocy silnika na prędkość. Wizyta w profesjonalnym serwisie przyniosła natychmiastową poprawę przyczepności. Adrian pozbył się obuwia i dalszą część trasy pokonał wiele szybciej biegnąc na bosaka.

IMG_8249IMG_8244

Ciekawy sposób zaprezentował też Zenon Lewandowski pokonując zakręty wślizgiem. Metoda ta nie tylko była widowiskowa ale również skuteczna. Zenon jako jeden z nielicznych zawodników zanotował lepszy czas niż w ubiegłym tygodniu.

IMG_8142

Zwycięzcą etapu po raz kolejny został lider – Daniel Mocek z MKS Durasan Płońsk (24:40). Tym razem zwycięstwo nie przyszło mu łatwo. Daniel zyskał groźnego przeciwnika. Do stawki dołączył zawodnik z AZS AWF WARSZAWA – Michał Makowski. Po zażartej walce zawodnik AZS uległ liderowi zawodów zajmując drugą lokatę z czasem 25:01. Michał nie zamierza jednak się poddawać i zapowiada ostrą rywalizację. Trzecie miejsce podium zajął Piotr Goś z Przejm (25:25).

IMG_82881IMG_83001

Wśród pań tradycyjnie zwyciężyła reprezentantka klubu MAKÓW – BIEGA Róża Chmielewska (30:48). Róża zdążyła się już przyzwyczaić do najwyższego miejsca na podium i nie ma zamiaru tego zmieniać. Drugie miejsce zajęła Anna Rzepecka z Ciechanowskiego PROMYKA (32:27) a trzecie Katarzyna Dembińska z Drążdżewa Nowego (33:55). Katarzyna na podium stanęła już po raz czwarty.

IMG_8205IMG_8264

Łagodna zima niektórym zawodnikom sprawia zawód. Brak syberyjskich mrozów i śniegu po pas powodują uczucie pewnego niedosytu. Mariusz Dąbkowski tę niedoskonałość nadrabia startem w mundurze z kilkunastokilogramowym plecakiem.

IMG_8310

Inni pokonują trasę dwu a nawet trzykrotnie. Po V etapie powtórkę biegu zaliczyli Marcin Karwowski i Tomasz Kacner przy okazji odrabiając zaległe etapy. Tomek bardzo profesjonalnie przygotowuje się do starów w ZiMNaRze. Za każdym dobiera odpowiednie obuwie w zależności od panujących warunków. Dzięki perfekcyjnemu dobraniu butów Tomek w drugim biegu uzyskał identyczny wynik co w chwilę wcześniej w zawodach.