W czwartym etapie uczestnicy ZiMNaRa doczekali się zimowej aury. Delikatny mróz i niewielka warstwa śniegu pokrywająca trasę wywołały wśród uczestników niezwykły entuzjazm.

IMG_7726

Zawodnicy jak zwykle licznie stawili się na starcie. W zawodach wzięło udział 38 osób. W stawce zabrakło kilku stałych bywalców ale pojawiło się dwóch nowych śmiałków. Kontuzje i sprawy zawodowe nie pozwalają na uczestnictwo w każdych zawodach ale większość nieobecnych korzysta z możliwości odrabiania zaległości w terminach indywidualnych.

PIOTR GOŚ

Jeden z zawodników – Piotr GOŚ zaraz po zakończeniu biegu postanowił odrobić zaległy etap i ponownie wyruszył na trasę. Drugi bieg tak bardzo mu się spodobał, że po chwili wystartował po raz trzeci, tym razem w towarzystwie „nieco” spóźnionego Rafała SMOLIŃSKIEGO. Rafał nie mógł dotrzeć punktualnie z uwagi na egzaminy w szkole, ale organizatorzy uznali wynik biegu więc Rafał został sklasyfikowany razem z pozostałymi biegaczami. Dwaj panowie pokonali trasę w imponującym tempie. Rafał SMOLIŃSKI metę przekroczył po 25 minutach i 39 sekundach. Dokładnie taki sam czas w pierwszym biegu osiągnął wspomniany już Piotr GOŚ, co pozwoliło obu zawodnikom stanąć na podium.

IMG_7764

Lepszy od tej dwójki był tylko lider zawodów – Daniel MOCEK z MKS Durasan Płońsk. Daniel odzyskał siły po ostatniej kontuzji i zwyciężył etap z czasem 25:25.

IMG_7851IMG_7880IMG_7930

 

Wśród pań nadal dominuje reprezentantka klubu MAKÓW – BIEGA Róża CHMIELEWSKA. Róża po raz czwarty stanęła na najwyższym stopniu podium pokonując trasę w 29 minut i 56 sekund. W klasyfikacji generalnej zdecydowanie prowadzi. Jako druga linię mety przekroczyła Katarzyna DEMBIŃSKA z Drążdżewa Nowego (32:39). Katarzyna w generalce również zajmuje 2 miejsce. Ostatnie miejsce na podium tym razem należało do Anny MIKOŁAJEWSKIEJ z Lipy (38:44), która po czterech etapach zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

IMG_7979

Po biegu zawodnicy zebrali się przy ognisku i świętowali zakończenie pierwszej połowy zawodów. Strategia na kolejne etapy nie była jednak jedynym tematem. Jeden z uczestników korzystając z okazji spotkania w gronie biegaczy uczcił narodziny kolejnego potomka.

IMG_7893

Następne zawody w sobotę 31.01.2015 r. punktualnie o 10.00. Zapraszamy do rywalizacji.

IMG_7943