Piękna zimowa aura towarzyszyła drugiemu etapowi ZiMNaRa. Bieg odbył się punktualnie o 10.00 14.01.2017 r. Temperatura wynosiła około zera stopni a trasę biegu pokrywała warstwa stwardniałego śniegu. Bieg po śliskiej i nierównej nawierzchni nie należał do najłatwiejszych.

IMG_1617Zawodnicy musieli walczyć o utrzymanie właściwego tempa biegu a czasem nawet o zachowanie równowagi. Powiewy zimnego wiatru na otwartej przestrzeni lotniska też nie należały do przyjemności. Takie warunki nie zrobiły jednak żadnego wrażenia na zawodnikach ZiMNaRa. Wszyscy biegacze bez problemu dotarli do mety. Łącznie w biegu wzięło udział 48 zawodników w tym 12 kobiet. W stawce pojawiło się też kilku nowych zawodników.

IMG_1641

Najszybciej trasę drugiego etapu pokonał Michał Makowski z Ciechanowa reprezentujący AZS-AWF Warszawa (27:47) odnotowując drugie w sezonie zwycięstwo. Drugie miejsce zajął zawodnik KS MAKÓW BIEGA Dawid Konopka (28:22), który w poprzednim biegu był trzeci. Tym razem Dawid od początku narzucił ostre tempo i utrzymał je do samej mety. W rezultacie poprawił swój ostatni wynik o ponad 3 minuty i mógł stanąć na drugim stopniu podium.

IMG_1631

O trzecie miejsce rozegrała się zacięta walka pomiędzy Cezarym Jaroszewskim z Zakocia a Michałem Pragaczem reprezentującym Wybrzeże Klatki Schodowej. Ostatecznie rywalizację wygrał Cezary, który metę przekroczył po 28 minutach i 31 sekundach i po raz drugi w sezonie stanął na podium.

IMG_21686

Wśród pań nie było niespodzianek. Drugie z kolei zwycięstwo zanotowała Marta Krupińska z KS MAKÓW BIEGA (35:01).

IMG_1645

Drugie miejsce zajęła Marta Ruszczyńska z Bogatego reprezentująca KS MAKÓW BIEGA (36:01). Na trzecim miejscu bieg ukończyła Anna Urbaniak z Jednorożca (36:51).

IMG_21774

Kategorię mundurową tym razem wygrał Andrzej Grabowski reprezentujący G-TEAM (55:08) wykorzystując nieobecność czołowych zawodników z grupy. W porównaniu z poprzednim biegiem zawodnik ten zrobił największe postępy w całej stawce. Poprzedni czas poprawił ponad 8 minut.

IMG_1788

Trzech „mundurowych” zaliczyło drugi etap ZiMNaRa na wyjeździe. Zawodnicy brali udział w ćwierćmaratonie komandosa w Czarnem. Do klasyfikacji ZiMNaRa został wzięty międzyczas po 7 km ćwierćmaratonu. Mimo trudniejszych warunków z uwagi na większy ciężar plecaka (10 kg) wymagany w zawodach w Czarnem zawodnicy osiągnęli lepsze rezultaty niż w pierwszym etapie w Przasnyszu. Najbardziej zaskoczył Krzysztof Śnieżek, który siedmiokilometrową trasę pokonał szybciej w mundurze z plecakiem niż poprzednio w stroju sportowym. Nie zawiódł również Mariusz Dąbkowski, który zgodnie z obietnicą do plecaka zapakował ponad 26 kilogramów.

IMG_1757

W czasie zawodów prowadzona była kwesta Wilelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszka tej zacnej akcji Marta Rogalska zdecydowała się nawet wziąć czynny udział w biegu. Całą trasę ZiMNaRa pokonała z puszką WOŚP. Zawodnicy, którzy nie zdołali dogonić wolontariuszki na trasie mieli okazję wesprzeć akcję po dotarciu do mety.

IMG_31768

Kolejne zawody ZiMNaRa odbędą się w sobotę 21.01.2017 r. Lista startowa pozostaje otwarta. Nadal można dołączyć do rywalizacji. Zainteresowanych zapraszamy na lotnisko.

IMG_41745