W drugim etapie ZiMNaRa wzięło udział podobnie jak ostatnio 28 zawodników.

Pogoda tym razem nie rozpieszczała. Wilgotne i chłodne powietrze nie zachęcało do biegania a silny wiatr w oczy  powodował wrażenie, że długie proste na trasie ciągną się w nieskończoność.

9

Mimo znacznie gorszych warunków pogodowych większość biegaczy zdołało poprawić swoje wyniki z pierwszego etapu. Najlepiej w tej kategorii wypadła Katarzyna DĘBIŃSKA z Drążdżewa Nowego, która do mety dotarła ponad dwie minuty wcześniej niż ostatnio uzyskując czas 33:16. Ten rezultat pozwolił na zwycięstwo w kategorii kobiet i objęcie prowadzenia w kategorii generalnej.

27

Drugą kobietą na mecie była Anna MIKOŁAJEWSKA z Lipy (36:36), która również poprawiła swój ostatni wynik o prawie pół minuty.

32

Znaczną poprawę wyniku zanotował Albert RUSZCZYŃSKI z Bogatego – minutę i pięćdziesiąt sekund oraz Paweł LIPKA z Przasnysza – minutę i osiemnaście sekund. Paweł w poprzedniej edycji zyskał miano zawodnika biegającego szybciej pod wiatr. Jak widać w tym roku będzie chciał to potwierdzić.

4828

Na podium nie było niespodzianek. Zwycięzcą etapu ponownie został Daniel Mocek z Dobrzankowa poprawiając ostatni czas o 23 sekundy. Pokonanie trasy zajęło mu zaledwie 22 minuty i 50 sekund. Tym wynikiem umocnił się na miejscu lidera i pobił własny rekord trasy. Drugi do mety dotarł Piotr GOŚ z Przejm (24:22), który również poprawił ostatni wynik prawie o minutę. Jak widać forma zawodnika rośnie albo tym razem nie balował w piątek :) Ostatnie miejsce na podium ponownie zajął Michał POPŁAWSKI z Przasnysza. Michał trasę pokonał w 26 minut i 55 sekund umacniając się na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej.

51

Po dwóch etapach w zawodach zaczynają wyłaniać się liderzy. Do końca zawodów jeszcze 5 etapów zasadniczych więc wszystko może się zmienić tym bardziej, że forma zawodników rośnie.

Na liście startowej pojawili się nowi zawodnicy chętni do rywalizacji w ciężkich warunkach. Lista uczestników pozostaje nadal otwarta. Zachęcamy do zapisów. Organizator umożliwia odrabianie zaległych etapów.

Kolejny etap maratonu już w sobotę 18.01.2014 r. o godz. 10:00.

12