Drugi etap ZiMNaRa, podobnie jak poprzedni, przyciągnął wielu pasjonatów biegania. Tym razem w zawodach wzięło udział 43 zawodników, w tym 5 kobiet.

IMG_7149

Pogoda potraktowała uczestników dość łagodnie. Kilka stopni powyżej zera, niewielki wiatr i mżawka nie stanowiły problemu dla biegaczy nastawionych na ekstremalne zimowe warunki.

IMG_7164

Zawodnicy byli wręcz zawiedzeni dobrą pogodą. Jeden z nich postanowił tę „niedogodność” naprawić. Mariusz Dąbkowski dla nadania biegowi hardkorowego akcentu trasę przemierzył w wojskowym mundurze z wielkim plecakiem obciążonym 10 kg bagażu. Ten niezwykły zawodnik posiada już na swoim koncie koronę maratonów i półmaratonów polskich, więc czas na kolejne wyzwanie – maraton komandosa.

IMG_7472

Dobre warunki pozwoliły niemal wszystkim zawodnikom poprawić wyniki z ubiegłego tygodnia. Średnio każdy zawodnik przebył trasę ponad półtorej minuty szybciej. Największy progres zanotował Krzysztof Makowski z Przasnysza, który poprawił się o 4 minuty i 25 sekund. Ten spektakularny sukcesu należy jednak przypisać jego małżonce, która zmotywowała zawodnika do zerwania się z łóżka w sobotni poranek i startu w zawodach.

IMG_7135

W drugim etapie ZiMNaRa ponownie triumfował Daniel Mocek z Dobrzankowa (22:14) reprezentujący MKS Durasan Płońsk. Daniel prowadził cały dystans nie dając cienia szansy konkurencji. Zwycięstwo umocniło go się na miejscu lidera w klasyfikacji generalnej. Niespodzianką było drugie miejsce, które tym razem zajął Rafał Smoliński z KP PSP PRZASNYSZ (24:43). Rafał w poprzednim etapie nie zmieścił się na podium zajmując 5 miejsce. Ten występ znacznie zbliżył go do czołówki w generalce. Trzeci na mecie zameldował się Mariusz Tyburski z Pawłowa Kościelnego z wynikiem 24:54 umacniając się na ostatnim miejscu podium w generalce.

IMG_7292IMG_7302IMG_7308

Wśród pań drugie zwycięstwo zanotowała Róża Chmielewska z Makowa Mazowieckiego reprezentująca klub – MAKÓW BIEGA. Róża pokonała dystans w 28 minut i 17 sekund. W generalce zdecydowanie prowadzi. Drugie i trzecie miejsce zajęły reprezentantki ciechanowskiego PROMYKA – Anna Rzepecka (30:24) i Aneta Szafrańska (31:25).

IMG_74501IMG_74581

Nieobecność paru zawodników przyniosła kilka roszad z klasyfikacji generalnej. Zgodnie z regulaminem do generalki klasyfikuje się zawodników biorących udział we wszystkich biegach. Dla osób, które nie będą mogły wystartować we wszystkich siedmiu etapach zasadniczych, zorganizowany będzie ósmy etap dodatkowy. Jeśli będzie konieczność odrobienia większej ilości zawodów umożliwimy start indywidualnie. W klasyfikacji generalnej zawodnicy biegający indywidualnie będą klasyfikowane za wszystkimi zawodnikami biegającymi w terminie zasadniczym, niezależnie od uzyskanego czasu.

IMG_7213IMG_7348

Kolejne zawody w sobotę 17.01.2015 r. tradycyjnie o 10.00. Nadal można dołączyć do rywalizacji. Zapraszamy.

IMG_7130