Pierwszy etap ZiMNaRa 2015 w Przasnyszu za nami. Czwarta edycja zawodów przyciągnęła niespodziewanie dużo śmiałków. Na starcie stanęło 44 zawodników w tym 6 kobiet.

IMG_6767

Bieganie o tej porze roku nie należy do przyjemności, ale w tym biegu obowiązuje tylko jedna zasada: „im gorzej – tym lepiej”. Na otwartej przestrzeni lotniska Matka natura zawsze przynosi zawodnikom niespodzianki. Mimo, że temperatura była dosyć wysoka jak na styczeń i przestało padać to wiatr na pasie startowym dmuchał tak silnie, że zawodnicy mieli trudności z utrzymaniem pionu. I nie było to związane z zabawą sylwestrową.

IMG_6834

W stawce znaleźli się zawodnicy w wieku od 14 do 63 lat.

Najstarszym zawodnikiem był reprezentant TKKF PROMYM CIECHANÓW – Zenon Lewandowski, który pokonał trasę w nieco ponad 33 minuty. Największą niespodzianką zawodów byli najmłodsi zawodnicy. Mateusz Gach z Krasińca i Mateusz Narojczyk z Makowa Mazowieckiego bieg ukończyli odpowiednio na 25 i 26 miejscu. Zdziwienie bardziej doświadczonych zawodników, których wyprzedzili było po prostu BEZCENNE. Obaj panowie rywalizowali już ze sobą w Koronie Ziemi Przasnyskiej na dystansie 1 km. Jak widać na dłuższych dystansach walka będzie również zacięta.

IMG_7009

Najszybciej trasę pierwszego etapu ZiMNaRa pokonał Daniel MOCEK z Dobrzankowa (24:09) reprezentujący MKS Durasan Płońsk. Daniel jest nam już dobrze znany z poprzednich biegów. W 2014 r. odniósł w ZiMNaRze spektakularne zwycięstwo.

IMG_70521

Drugi na do mety dotarł Paweł Jakubiak z Czernic Borowych. Trasę pokonał w 25 minut i 25 sekund. Trzecie miejsce ze stratą 6 sekund zajął Mariusz Tyburski z Pawłowa Kościelnego. Mariusz długo nie mógł się nacieszyć miejscem na podium. Z radości zatrzasnął kluczyki w aucie co pozwoliło mu na świętowanie wyniku dobrą godzinę dłużej.

IMG_70721

Wśród pań najlepsza okazała się Róża Chmielewska z Makowa Mazowieckiego reprezentująca nowo zawiązany klub – MAKÓW BIEGA. Zawodniczka nie dała szans rywalkom. Na pokonanie trasy potrzebowała zaledwie 30 minut i 26 sekund. Drugie miejsce zajęła Marta PUCHAŁA z Sierakowa (32:41) również dobrze nam znana zawodniczka z poprzednich edycji biegu. Ostatnie miejsce na podium zajęła Katarzyna Dembińska z Drążdżewa Nowego (35:50). W ubiegłym roku Katarzyna wygrała ZiMNaRa w kategorii kobiet.

IMG_7107

Pierwszy etap ukończyli wszyscy zawodnicy, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w zawodach. Trudom biegu sprostali nawet ci zawodnicy, którzy wystartowali bez przygotowania po usilnych namowach kolegów. Nie jest do końca jasne czy decyzję podejmowali w pełni świadomie ale słowa dotrzymali czego gratulujemy.