Pierwszy etap ZiMNaRa 2014 za nami. Na starcie sześciokilometrowego biegu stanęło 28 zawodników (w tym 3 kobiety).
Nietypowa pogoda jak na panującą porę roku sprzyjała biegaczom. Niewielki wiatr i chłodne powietrze stworzyły dogodne warunki biegowe, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki.

4
Zwycięzcą etapu został Daniel Mocek z Dobrzankowa reprezentujący „PROMYK” CIECHANÓW. Pokonanie trasy zajęło mu zaledwie 23 minuty i 13 sekund. Tym wynikiem Daniel pobił rekord trasy ustanowiony w zeszłym roku przez Piotra GOSIA (23:44). Jak widać Daniel jest w świetnej formie i nie łatwo będzie go pokonać.

20

Drugi na mecie był zwycięzca poprzedniej edycji ZiMNaRa wspomniany już Piotr GOŚ z Przejm. Piotrek dopiero się rozkręca i zaczyna budować formę jako nowy członek klubu „PROMYK” CIECHANÓW. Etap ukończył z wynikiem 25:18.

44

Jako trzeci na mecie zameldował się Michał POPŁAWSKI z Przasnysza. Michał, który w ZiMNaRze występuje po raz pierwszy trasę pokonał w 26 minut i 40 sekund.

22
Wśród kobiet najlepsza okazała się Marta PUCHAŁA z Sierakowa, osiągając czas 31:52. Marta również bierze udział w ZiMNaRze po raz pierwszy.

12

Na drugim miejscu uplasowała się druga debiutantka Katarzyna DEMBIŃSKA z Drążdżewa Nowego, która do mety dotarła po 35 minutach i 30 sekundach. Ostatnie miejsce na podium przypadło Annie MIKOŁAJEWSKIEJ z LIPY (37:04). W ubiegłej edycji pani Ania zawody ukończyła z drugą lokatą, więc może jeszcze zamieszać w klasyfikacji generalnej.

45
Pierwszy bieg pozwolił zawodnikom na zapoznanie się z trasą i zaplanowanie optymalnego rozkładu sił w kolejnych etapach. Tym razem łatwiejsze zadanie mieli uczestnicy poprzednich edycji, którzy dobrze znali trasę biegu.
Lista uczestników pozostaje nadal otwarta. W każdej chwili można dołączyć do rywalizacji. Przed zawodnikami jeszcze 6 etapów zasadniczych i jeden dodatkowy. Po ustaleniach z organizatorem istnieje możliwość nadrobienia zaległego etapu.
Kolejny etap maratonu już w sobotę 11.01.2014 r. o godz. 10:00.